1. Mis on hoiulaegas?

Hoiulaegas on kõrge turvalisusega hoidlas asuv individuaalne hoiustamise konteiner, mis on ligipääsetav ainult võtmeomanikule. Hoiulaekaid kasutatakse selleks, et hoiustada väärtuslikke esemeid, mida isik ei soovi kodus või töökohas hoida. Rentnik nõustub tasuma hoiulaeka kasutamise eest aastamaksu. Juurdepääsu hoiulaekale tagab edukas mitmetasandiline, sh biomeetriline turvakontrolli läbimine.

2. Miks mul on hoiulaegast vaja?

Kui olete mures oma kodus või töökohal asuvate väärisesemete turvalisuse pärast, peaksite kaaluma hoiulaeka rentimist. Koduvalve paigaldamine kaitseb Teie vara ainult piiratud ulatuses, sest koduomanikud võivad olla sunnitud kodus asuvat seifi avama füüsilise vägivalla ohus. Lisaks saab Teie koduse vara kindlustuskulusid vähendada hoiulaeka kasutamisega.

3. Mis juhtub, kui ma kaotan oma võtmed või rajatisse sissepääsemiseks mõeldud kaardi?

Teile antakse rentimise perioodiks kaks identset võtit. Kui kaotate ühe või mõlemad võtmed, peate sellest koheselt teavitama Tallinna Väärtvaralaegast. Seejärel peate meiega kohtumise kokku leppima, et tagada oma isiklik kohalolu momendiks, mil meie ettevõtte lukksepad avavad Teie hoiulaeka. Teie kanda jääb lukksepatöö ja võimalike vajalike remonditöödega kaasnevate kulude eest tasumine.

Asenduslukk – vajalik tehniku kutsumine: €300

Kui Te kaotate oma juurdepääsukaardi, väljastatakse uus kaart asendustasuga €30. Juurdepääsu Teie hoiulaekale ei anta ilma vastava juurdepääsukaardita.

4. Millised on tavalisimad hoiulaegastes hoitavad esemed?

Juveelid

Sularaha

Teemandid

Vääriskivid

Andmekogud

Varukoopiad

Testamendid

Sünnitunnistused

Väärismetallid, nt. kuld, hõbe jne

Passid

Kinnisvara tehinguga seotud dokumendid

Haruldased mündid / markide kogud

Medalid ja ordenid

Kunst

Olulised võtmed

Koduste varade nimekirjad/videod

Abielutunnistused

Pulmavideod

Maksutagastused

Perekonna fotod

Osakute sertifikaadid

Kindlustuslepingud

5. Kas on keelatud esemeid, mida ma seifis hoida ei tohi?

Jah. Hoiustada ei tohi esemeid, mis on ebaseaduslikud või kontrollitavad, nt. tulirelvad, lõhkeained, gaasikapslid, vedelikud või kiiresti riknevad esemed. Täiendavate keelatud esemete loetelu leiate meie tingimustest.

6. Mida mul on vaja selleks, et Teie juures oma konto avada?

Konto avamiseks võite meid isiklikult külastada Teile sobival päeval meie lahtiolekuaegade ajal või helistada meile kohtumise kokkuleppimiseks. Hoiulaeka saate broneerida ka veebis. Meie juures peate oma isikut tõendama aktsepteeritava fotoga dokumendi (kehtiv pass või juhiluba) ja aadressi (kuni 3 kuu vanune kommunaalteenuste arve või panga/krediitkaardi väljavõte) alusel.

7. Kas ma saan võimaldad kellelegi teisele juurdepääsu oma hoiulaekale?

Vaid Teie poolt registreeritud isikutel on õigus Teie nimel New York Vaults’i juures olevale seifile ja ettevõtte valdustesse ligipääs saada. Juurdepääsu oma seifile lahtioleku kellaaegadel võite taotleda kuni kolmele isikule. Alla 18-aastastel isikutel ei ole lubatud kontot registreerida või seifile ligipääsu saada.

8. Kui palju Teie teenus maksab ja kuidas ma saan tasuda?

Hinnad algavad vähem kui €4 nädalas. Uue konto avamiseks on vajalik ühekordne €100 suurune tagatisraha. Tagatisraha tagastatakse, kui leping lõpeb võtmete ja juurdepääsukaartide tagastamisega. Meie minimaalne rendiperiood on 1 kuu. Me aktsepteerime sularaha, krediitkaarte, PayPali, ACH-i ja tšekke. Kontode abil tehtavate maksete puhul vabastatakse võtmed ainult meie kontole laekunud raha alusel. Palun klõpsake siia hoiulaegaste suuruste ja hindade vaatamiseks.

9. Millal olete avatud?

Oleme avatud esmaspäevast reedeni 10:00-18:00 ning laupäeviti ja pühapäeviti 12:00-16:00.

10. Kus Te asute?

Asume kesklinnas. Täieliku aadressi avaldame rajatise avamisel – jälgige kodulehte.

11. Kas mu esemed on hoiustamisperioodi vältel kindlustatud?

Teie hoiulaeka sisu katab laiaulatuslik ning kõikehõlmav kindlustuspoliis.

12. Kuidas ma saaksin Teiega sõlmitud lepingut uuendada või lõpetada?

Umbes üks kuu enne lepingu kehtivuse lõppemist võtab Tallinna Väärtvaralaegas Teiega lepingu uuendamiseks ühendust. Kui Te ei soovi oma lepingut uuendada, tuleb Teil isiklikult mõlemad võtmed ja sissepääsukaart tagastada enne oma lepingu lõppemise kuupäeva. Hilisem lepingu uuendamine toob endaga kaasa €50 suuruse lisatasu. Lisainformatsiooni saamiseks vaadake meie tingimusi.

13. Kas Tallinna Väärtvaralaekal on minu võtme koopia?

Ei. Ainult Teile antakse 2 võtit, mis avavad Teie hoiulaeka.

Iga hoiulaegas avatakse kahe lukuga süsteemi abil. „Kliendi” võti avab hoiulaeka ja Tallinna Väärtvaralaeka hoone „maja võti” lihtsalt võimaldab kliendil võtme hoiulaeka lukku sisestada. Iga hoiulaegas vajab ligipääsuks mõlemat võtit – ei Tallinna Väärtvaralaegas ega klient ei saa hoiulaegast üksi avada.

14. Mis saab minu hoiulaekast peale mu surma?

Kui Te ei ole enda surma korral „kindlat isikut“ enda kontoga tegelema määranud, rakenduvad tavapärased juriidilised toimingud. Kui pärandi käsutamiseks on väljastatud tõend, antakse pärijale juurdepääs hoiulaekale. Isik, kes teatab Teie surmast, peaks meie esindusele esitama surmatunnistuse tõestatud koopia. Juurdepääs hoiulaekale on lubatud ainult testamendi hindamise eesmärgil. Ühtki eset ei või hoiulaekast eemaldada enne, kui esitatakse asjakohane pärandi käsutamise kinnitus.

15. Kas ma saan Teie hoidlas hoiustada ka kauneid kunste ning hinnalist mööblit?

Kui Te ei ole enda surma korral „kindlat isikut“ enda kontoga tegelema määranud, rakenduvad tavapärased juriidilised toimingud. Kui pärandi käsutamiseks on väljastatud tõend, antakse pärijale juurdepääs hoiulaekale. Isik, kes teatab Teie surmast, peaks meie esindusele esitama surmatunnistuse tõestatud koopia. Juurdepääs hoiulaekale on lubatud ainult testamendi hindamise eesmärgil. Ühtki eset ei või hoiulaekast eemaldada enne, kui esitatakse asjakohane pärandi käsutamise kinnitus.

HOIULAEKA ÜÜRIMINE